Misje Franciszkańskie
Misje w Burkina Faso
Listy
Nawigacja
Artykuły » Przyjaciele Misji » Przyjaciele Misji
Przyjaciele Misji

Przyjaciele Misji Franciszkańskich

Cały Kościół jest misyjny. Wszyscy, zatem chrześcijanie powołani są do uczestniczenia w dziele misyjnym Kościoła. Zbawienie wszystkich ludzi nie może nam być obojętne, bo za wszystkich Chrystus przelał Swoją Krew. Zdają sobie z tego sprawę rzesze Przyjaciół Misji Franciszkańskich, którzy przez modlitwę, cierpienia, dobre uczynki i pomoc materialną ofiarnie wspomagają dzieła misyjne. Przyczyniając się w ten sposób do głoszenia Ewangelii narodom, które jeszcze nie poznały Chrystusa. Grupa Przyjaciół Misji Franciszkańskich stanowi zaplecze duchowe dla misjonarzy i tych wszystkich, wśród których pracują nasi misjonarze.

Misja Chrystusa Odkupiciela, powierzona Kościołowi, nie została jeszcze wypełniona do końca. Gdy dziś obejmujemy spojrzeniem ludzkość, przekonujemy się, że misja Kościoła dopiero się rozpoczyna i że w jej służbie musimy zaangażować wszystkie nasze siły - pisze Ojciec Święty na początku Encykliki „Redemptoris missio".

Święty Paweł Apostoł w Liście do Koryntian (1 Kor 9, 16) wyznał: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!". Prawdą jest, że nie każdy z nas może jechać na misje i głosić Ewange­lię różnym narodom. Natomiast każdy może pomagać misjom w różny sposób poprzez: codzienną modlitwę, ofiarowanie za misje swoich cierpień, spełnianie dobrych uczynków i pomoc w miarę możliwości. W ten sposób uczestniczymy w dziele misyjnym Kościoła i przyczyniamy się do jego rozwoju.

Chrystus zaprasza każdego z nas do pomocy misjom.

Cele działalności Przyjaciół Misji Franciszkańskich

Przyjaciele Misji Franciszkańskich pomagają nieść Dobrą Nowinę o zbawieniu całemu światu:
- poprzez modlitwę w intencji misji i misjonarzy za wstawiennictwem Niepokalanej Panny Maryi, Wszechpośredniczki łask,
-  pomoc w organizacji dzieł wspierających misje,
-  wspieranie dzieła „Adopcji na Odległość”, dzieła pomocy dzieciom z Afryki,
-  poprzez ofiary składane na poszczególne dzieła misyjne.

 

Przywileje Przyjaciół Misji Franciszkańskich
Przyjaciele Misji:

  • uczestniczą w zasługach dzieła ewangelizacji najbardziej opuszczonych,
  • korzystają z duchowych owoców Mszy świętych odprawianych za Przyjaciół Misji żywych i zmarłych,
  • mają udział w modlitwach franciszkańskich misjonarzy,
  • pod zwykłymi warunkami mogą uzyskać odpust zupełny w święta franciszkańskie; św. Antoniego z Padwy (13 czerwca), Matki Bożej z Porcjunkuli (2 sierpnia), św. Maksymiliana Kolbe (14 sierpnia), Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), św. Franciszka (4 października) i Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia)

 Modlitwa za misje franciszkańskie: w Brazylii, Tanzanii, Burkina Faso, Bułgarii, na Białorusi i Rosji...

WSZECHMOGĄCY, WIECZNY BOŻE, który okazałeś ludziom miłość miłosierną w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, posłanym po to, aby „świat był zbawiony", spraw prosimy, abyśmy doznawszy łaski poznania głoszonej przez Niego prawdy i Jego zbawczej miłości, naszą modlitwą i ofiarą pomogli innym lu­dziom usłyszeć i przyjąć dobrą nowinę o Bogu, „który jest Miłością" i który pragnie, by na świecie zapanowały pokój i dobro. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Święta Maryjo, Królowo Apostołów, módl się za nami.
Św. Franciszku, głosicielu Ewangelii, módl się za nami.
Św. Maksymilianie, Patronie naszych trud­nych czasów, módl się za nami.

Modlitwa misyjna dzieci

Panie Jezu, pragnę zostać pomocnikiem misjonarzy i nieść pomoc duchową i materialną dzieciom z krajów misyjnych; dzieciom, które Cię nie znają, dzieciom bezdomnym i opuszczonym, dzieciom cierpiącym głód i pozbawionym wszelkiej opieki lekarskiej. Ofiaruję Ci za nie codzienną modlitwę, pracę, naukę i dobre uczynki, a także ofiarę z drobnych wyrzeczeń - na chleb dla głodnych, lekarstwo dla chorych, naukę i katechezę dla wszystkich, na wielką radość zjednoczenia z Tobą, Panie Jezu.


Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Yahoo
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Polecam
Losowa fotografia
Najnowsze filmy
Ewangelizacja
Oglądano 1,159
BUDOWA STUDNI
Oglądano 1,025
Alfabetyzacja
Oglądano 1,110